Historie

Sídlo AedAkciová společnost AED project patří mezi nejvýznamnější projekční a inženýrské kanceláře v České republice. Od počátku svého působení získala díky spolupráci s předními architektonickými ateliéry, developery a dodavatelskými společnostmi, jedinečné zkušenosti a reference.

Ing. Zbyněk Ransdorf a ing. Aleš Marek, se potkali již v roce 1983 na Fakultě pozemních staveb ČVUT v Praze. Po ukončení studia se opět sešli v Pragoprojektu v ateliéru pozemních staveb vedeném prof. akad. arch. Petrem Keilem.

Po změně společenského systému začali spolu projektovat samostatně. Od roku 1991 jako sdružení, v roce 1992 založili společnost s ručením omezeným, kterou v roce 2002 transformovali na akciovou společnost.

V současnosti zpracovává více než stovku zakázek, z toho je cca polovina ve fázi tvorby dokumentace a zbytek ve fázi projednávání a inženýrské činnosti.

Aktuality

3324.jpg

Stavby AED ve finále České ceny za architekturu 2017

Společenské centrum Breda & Weinstein a Základní škola v Dobřichovicích (obojí od ateliéru Šafer Hájek architekti) postoupily do finále České ceny za architekturu 2017. více… ]

3318.png

Cena ČKAIT pro AED

Aleš Marek, Petr Okleštěk a Ivan Hodek získali pro AED Cenu ČKAIT 2016 za projekt Obnovy kláštera premonstrátů v Teplé. více… ]

3316.jpg

PF 2017

AED project přeje veselé Vánoce a hodně štěstí v novém roce! více… ]

Archiv aktualit