Aktuality

Na nové Ladronce s medailí

V pátek 17. září byla slavnostně otevřena druhá část pražského areálu Ladronka. Součástí oslav byl i speciální in-line maraton, v němž společný tým architektů SHA a kanceláře AED obsadil skvělé třetí místo!

Při příležitosti slavnostního otevření městská část uspořádala exhibiční závod, při kterém se utkali cyklista Jiří Ježek, pětibojař David Svoboda a tyčkařka Kateřina Baďurová-Janků. Součástí akce bylo také odhalení pamětní desky areálu a fotbalové a volejbalové exhibice a turnaje v těchto sportech určené pro veřejnost.

Vítězem prvního in-line maratonu družstev se stal tým Dukly Praha A. Maratonskou trať zdolal za 1:44:29. Na druhém místě dojel další tým Dukly Praha B v čase 1:48:33. Bronzové medaile získal tým „Architekti““““ „  (SHA+AED) za čas 2:08:15.

Praha získala rozšířením stávajícího areálu další kilometry bruslařských tratí. Původní dráha na Ladronce měřila necelé tři kilometry. Po rekonstrukci má areál několik oválů: žlutý-kalibrovaný (délka 4,2 km=1/10 maratonu), modrý turistický okruh (délka 5,2 km) a tři červené okruhy: u KC Vypich (0,34 km), u usedlosti (délka 0,90 km) a u televizní věže (délka 0,39 km).

Architektonický návrh areálu pochází z dílny Šafer Hájek architekti, projekt obou fází připravila kancelář AED project.