Fotbalový stadion Chomutov otevřen

Zápasem se Spartou byl 12. července 2012 otevřen fotbalový stadion v Chomutově, který byl postaven podle projektu AED project a architektonického návrhu týmu architekta Jindřicha Smetany.

Chomutov_letnistadion_03.jpg

V Chomutově ode dneška funguje fotbalový stadion pro 4 800 lidí, jenž byl financovaný z evropských dotací a má ligové parametry.
Fotbalové stadiony se v Česku od roku 1990 hodně změnily a ve dvou nejvyšších soutěžích není jediný, který by neprošel rekonstrukcí. Novostaveb takzvaně na zelené louce je ale minimum, vlastně jen pražský Eden a dnes už pozapomenuté Drnovice. Teď se přidal i Chomutov.
Stadion se čtyřmi tribunami nabízí 4 800 míst k sezení, dvě třetiny míst jsou pod střechou. Nejvíc připomíná stadion na Kladně nebo v nedalekém Mostě, kdyby se u něj odmyslela atletická dráha. Hlavní tribuna má atypický profil, připomínající kopec - od středu do krajů se pozvolna snižuje, což má ladit s nedalekými Krušnými horami i s ještě blíže stojícím zimním stadionem, financovaným také z evropských peněz. Celý areál i s tréninkovým zázemím město přijde na 258 milionů korun, 227 milionů má dostat později zpět z evropských fondů.
Fotbalový stadion je součástí celého komplexu, který vyrůstá na místě bývalých kasáren. V něm je krom fotbalového a hokejového stadionu i kulturní centrum s kinem a vzniknout by měl i plavecký stadion. Na celý projekt dostalo město z evropských peněz přes jednu miliardu korun.
První zápas na novém stadionu vyhrála Sparta 1:0 gólem Kweukeho.

(zdroj ČTK)