AED PROJECT iniciátorem diskuse na téma současnost a budoucnost Smíchova

Smíchov zažil svůj první velký rozmach na počátku 19. století, kdy se stal významnou průmyslovou čtvrtí Prahy. Nový rozmach zažívá opět na počátku jednadvacátého století, továrny jen nahrazují obchody, kanceláře a byty. Co tuto pražskou čtvrť, která se stala alternativním centrem metropole, čeká do budoucna?

Odpovědi na tuto otázku se pokusili najít autoři speciální přílohy deníku Hospodářské noviny. Vznik časopisu „Magazín Smíchov a okolí“ iniciovala inženýrská kancelář AED PROJECT ve spolupráci s vydavatelstvím Economia a deníkem Hospodářské noviny. „Smíchov nás zajímá nejen jako urbanistické a architektonické téma,“ říká za iniciátory Aleš Marek z AED PROJECT, „Na Smíchově dlouhodobě působíme, projektujeme a hlavně žijeme. Proto nám jeho osud leží na srdci nejen z profesionálního hlediska.“

Příloha přinesla různé pohledy na minulost, současnost i budoucnost Smíchova z pohledu developerů, architektů i jeho obyvatel. Součástí magazínu byla i diskuse u kulatého stolu, kterou moderoval držitel ocenění Architekt roku Adam Gebrian, za účasti Leoše Anderleho, ředitele pro development Sekyra Group, Petra Hlaváčka, ředitele Institutu plánování a rozvoje hl. města Prahy a Aleše Marka, ředitele společnosti AED PROJECT.

Video z diskuse je k dispozici zde a zde. Magazín k náhledu po kliknutí na odkaz zde.